Okna Termoline to okna dla wymagających. Okna te charakteryzują się przenikalnością cieplną poniżej 1,0 W/m2K z pakietem szybowym 42 mm. Idealnie nadają się do budynków energooszczędnych, pasywnych i klimatyzowanych, a także do audytu energetycznego.
Zaletą naszych okien jest: - profesjonalne docieplenie montażu
- docieplony parapet zewnętrzny i wewnętrzny
- dźwiękochłonność
- podwyższona statyka (sztywności)
- wszystkie kwatery RU
- mikrowentylacja we wszystkich skrzydłach
- głębokość zabudowy 73 mm
- poszerzone rama o wysokości 100 mm
- pakiet szybowy U=0,6 W/m2K (obliczeniowy)
- mozliwość docieplenia ramy okna do 8 cm styropianu
- okapnik zewnętrzny umożliwiający montaż parapetu zewnętrznego z dociepleniem 5 cm styropianu
- parapet wewnętrzny montowany do czoła ramy okiennej
- dostępne w kolorach
- dostepne z szybą antywłamaniową
- dostepne ze szprosami
- dostepne z nawiewnikiem
- możliwość rezygnacji z poszerzenia ramy 30 mm
Co oznaczają pojęcia budynek energooszczędny czy pasywny? Otóż budownictwo pasywne polega na zapewnieniu komfortu cieplnego wewnątrz budynku, bez aktywnych systemów grzewczych i chłodzących. Oznacza to, że budynek sam ogrzewa się i chłodzi. Stąd właśnie wzięła się nazwa dom pasywny.
Dom energooszczędny to budynek, w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 70 kWh/(m2a). Kluczowymi cechami takich domów są: - dobra izolacja cieplna,
- zredukowane mostki cieplne,
- szczelność i kontrolowana wentylacja.
Dom pasywny to budynek, w którym zapotrzebowanie na ciepło jest tak niskie, że można zrezygnować z osobnego systemu grzewczego bez utraty komfortu. Oznacza to, że roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 15 kWh/(m2a). Straty ciepła przez przegrody określamy za pomocą współczynnika przenikania ciepła U (w dawniejszej nomenklaturze K). Im parametr U jest mniejszy tym straty ciepła przez przegrodę, którą opisuje są również mniejsze. Rysunek obok przedstawia typowe wartości współczynnika U dla poszczególnych przegród budowlanych. Rozpoczynając budowę lub myśląc o termomodernizacji budynku należy zastanowić się przez które części budynku ucieka najwięcej energii. Udział strat ciepła przez różne przegrody w budynkach mieszkalnych może być zawsze inny. Audyt jest rodzajem business planu przedsięwzięć energooszczędnych. Nie trzeba do słuszności takiego doradztwa przekonywać bankierów i ekonomistów. Również każdy rozsądnie myślący (i liczący) inwestor dostrzega niezbędność audytu przy podejmowaniu decyzji o realizacji lub rezygnacji z inwestycji energooszczędnej. Audytem energetycznym nazywamy ekspertyzę dotyczącą podejmowania i realizacji przedsięwzięć zmniejszających koszty ogrzewania. Celem audytu jest zalecenie konkretnych rozwiązań (technicznych, organizacyjnych i formalnych) wraz z określeniem ich opłacalności (np. okres zwrotu nakładów). Audyt obiektów budowlanych można podzielić na siedem etapów: analiza aktualnego stanu budynku, weryfikacja przyjętych parametrów, przegląd możliwych usprawnień wraz z określeniem kosztów ich realizacji, obliczenie oszczędności wynikających z usprawnień, analiza ekonomiczna (opłacalność), oraz harmonogram działań.
OKNA TERMOLINE TO OKNA DLA TWOJEGO DOMU |