21.06.2024.
Menu
 

Jestes na: Strona główna arrow Inne produkty
Inne produkty

OKNA DACHOWE, WŁAZY DACHOWE I SCHODY STRYCHOWE

Proponujemy Państwu okna dachowe, wyłazy dachowe oraz schody strychowe firmy FAKRO.

PARAPETY

parapety wewnętrzne:

 • granitowe
 • z konglomeratu marmurowego (aglomarmur)
 • syntetyczne
 • komorowe PCV

parapety zewnętrzne:

 • talowe
 • aluminiowe
 • PCV spienione

oraz

nakładki renowacyjne

 

MOSKITIERY

Siatki na owady montowane w świetle okien. Dostępne w standardowych kolorach - białym i brązowym.

NAWIEWNIKI

Nawiewnik to urządzenie, które umożliwia doprowadzenie powietrza do pomieszczeń w których zastosowana jest wentylacja grawitacyjna, mechaniczna wywiewna lub hybrydowa. Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach nawiewniki pozwalają doprowadzać świeże powietrze w sposób ciągły, w ilości zgodnej z obowiązującymi przepisami. Należy pamiętać, że nawiewniki montujemy w pokojach i ewentualnie w kuchni, następnie powietrze przepływa przez całe mieszkanie do pomieszczeń z kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie jest usuwane na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.

Ze względu na działanie wyróżniamy:

HIGRO™- nawiewniki higrosterowane- urządzenie sterowane automatycznie, posiadają czujnik (taśma poliamidowa), który analizuje zmiany poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika. Wilgotność względna zależy m.in. od poziomu zanieczyszczenia powietrza wynikających z wykonywanych czynności, takich jak oddychanie, pocenie się, pranie, gotowanie, suszenie itp. Im wyższa wilgotność względna, tym bardziej otwarty nawiewnik i większy napływ powietrza do pomieszczenia.


nawiewnik EMM – higrosterowany

Nawiewniki reagują na zmiany w zakresie wilgotności względnej od 30 do 70%. Prawidłowo działający nawiewnik dostarcza określoną minimalną ilość powietrza dla wilgotności do 30%, w przedziale 30-70% przepływ ulega stałemu zwiększeniu, a po wyżej 70% dostarczana jest maksymalna ilość powietrza określona dla danego produktu. Nawiewniki higrosterowane nie wymagają obsługi użytkownika, jednak w większości przypadków posiadają możliwość ustalenia blokady w pozycji przepływu minimalnego.

PRESO - nawiewniki ciśnieniowe- samoregulujące, wielkość przepływu zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Każdy nawiewnik, aby mógł być zaliczony do tej grupy musi posiadać ograniczenie- blokadę w okapie lub nawiewniku, która przy określonej wydajności nie pozwoli na zwiększenie przepływu, np. w przypadku silnego podmuchu wiatru. Nawiewniki ciśnieniowe dodatkowo mogą być wyposażone w ręczną blokadę ograniczającą przepływ do minimum.


nawiewnik EFR - ciśnieniowy

INOTO - nawiewniki sterowane ręcznie- użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, a więc zmieniając położenie przepustnicy decyduje o ilości dostarczanego powietrza. Nawiewniki sterowane ręcznie nie chronią jednak przed nadmiernym napływem powietrza oraz nie uwzględniają zmian parametrów powietrza wewnętrznego.

Wentylacja dostosowana do potrzeb

 • powietrze nawiewane jest w zależności od zapotrzebowania,
 • jest uzależnione najczęściej od:
  • pory dnia,
  • temperatury powietrza w pomieszczeniu,
  • ilości osób przebywających w mieszkaniu,
  • od wykonywanych czynności,
 • ogranicza straty ciepła w pomieszczeniach nieużywanych,
 • umożliwia sprawną wentylację w miejscach, gdzie jest to konieczne,
 • zapewnia komfort użytkowników

www.nawiewnik.pl – więcej dostępnych informacji o nawiewnikach

MONTAŻ CIEPŁY

Dodatkowo do tradycyjnego montażu "na pianę i kołki" proponujemy Państwu tzn. "montaż ciepły" czyli montaż na taśmę rozprężną i folię paroizolacyjną. Idealne rozwiązanie dla domów pasywnych.

Ponadto w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów i materiałów wykończeniowo-budowlanych oraz elektrycznych. Szczególnie polecamy: panele podłogowe, podbitki dachowe PCV, kable, przewody, elektronarzędzia, oświetlenie oraz inne. Zapraszamy do naszej hurtowni.